To znakomity sposób na zmniejszenie wydatków nie tylko na wymianę starego pieca, lecz także na termomodernizację budynków. Dotacja z programu “Czyste Powietrze” to teraz także dofinansowanie do pompy ciepła oraz fotowoltaiki.

Kto może uzyskać dotację z programu “Czyste Powietrze”?

Dofinansowania do fotowoltaiki oraz pomp ciepła przewidziane są dla właścicieli bądź współwłaścicieli domów jednorodzinnych i nie obowiązują w przypadku nowych budynków. Warto jednak pamiętać, że ostateczna wysokość dotacji z programu “Czyste Powietrze” uzależniona jest m.in. od dochodów wszystkich osób należących do danego gospodarstwa domowego.

W przypadku dofinansowania na samą fotowoltaikę uzyskać możemy dopłatę wynoszącą maksymalnie 50% kosztów instalacji PV. Przy pompach ciepła powietrze-woda oraz powietrze-powietrze wysokość dopłaty nie przekroczy 40% wartości urządzenia. Przy modelach o podwyższonej efektywności energetycznej (powietrze-woda lub gruntowe) otrzymać możemy maksymalnie 55% wartości instalacji.

Jak wnioskować o dofinansowanie do pompy ciepła i/lub fotowoltaiki?

Wniosek o dotację z programu “Czyste Powietrze” złożyć można online za pomocą dedykowanego formularza, wchodząc przez rządową stronę gov.pl lub bezpośrednio w systemie Generatora Wniosków o Dofinansowanie. W przypadku wniosków o dopłatę z prefinansowaniem konieczne będzie wydrukowanie wniosku i złożenie go w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej osobiście, pocztą lub kurierem.

W TRADA chętnie pomożemy Ci skompletować niezbędne dokumenty, a także wypełnić i złożyć wniosek!